Az alábbi képeken csupa olyan helyszínt láthatsz, amelyeken Krisztiánék jártak; s olyan állatokat, növényeket, bűvös tárgyakat, amelyekkel a gyerekeknek a küldetés során dolguk volt.
ÁZSIA – KÍNA

Ez a Mennyi Béke tere ahol a kínai mandarinok vörös, narancs és sárga lampionokkal szigorú rendben felsorakoznak a császári meghallgatáson.

A híres sárkányos lépcsõ, amelyre a császár is csak két alkalommal léphetett rá: a koronázásakor és az esküvõje napján. Krisztiánék sem léphettek rá, más úton mehettek be a palota udvarára.

Kínába érkeztükkor Barnáék először egy ehhez hasonló sárkányszobrocskát láttak meg a Tiltott Város kertjében.

Orsinak a képen látható vízköpőről jutott eszébe, hogy a sárkányszobrocska segítségével talán vízhez juthatnak.

Íme a Nagy Fal, amelyen a gyerekeknek három nap alatt kellett megtenniük 100 km-t. Ezt a közel 6000 km hosszú építményt állítólag a világűrből is látni lehet.
AUSZTRÁLIA ÉS ÓCEÁNIA – TAHITI

Így helyezkednek el a kagylóban a gyöngyök, egy apró, a héj alá került idegen anyagból hosszú évek alatt “fejlődnek” gyönggyé. Zsófiéknak 72 zsáknyit kellett a kagylókból összegyűjteniük.

Íme a noni, ez a fehér, eperre hasonlító, de annál nagyobb gyünölcs, amelynek leve sokféle betegség, fájdalom vagy gyulladás gyógyítására alkalmas. A húsa viszont rossz ízű, Krisztián ezt nem tudta, jól beleharapott, aztán nem győzte kiköpködni.

Tahiti híres hatalmas virágokból fűzött füzéreiről, amelyeket az emberek a nyakukba akasztva viselnek, vagy a fejüket díszítik velük.

Ahogy megy le a nap, a tenger vize lassan feketévé válik, és megjelennek benne a kockamedúzák, melyeknek csípése izombénulást és fulladást okoz. Félelmetes.
AUSZTRÁLIA

Íme a csurungák, ezek a varázslatos, szerencsehozó talizmánok, amelyeket az őslakosok a nyakukba akasztva viselnek.

Így fújják meg a didzseridut, de vannak ennél hosszabb hangszerek is; azokat állva kell megszólaltatni
Hallgasd meg, hogy szól a didzseridu!

Ehhez hasonló ősi rajzok díszítik az Uluru barlangjait; a feladatuk az, hogy védelmet, esőt, egészséget „varázsoljanak” az őslakosoknak.

Az ausztrál harcosok fehér, sárga, vörös és narancs színeket festenek magukra, amikor harcba vagy vadászatra indulnak.

A lábastyúk finom falat, ha sikerül megfogni. Fészkét buckába rakja, és a homok melegére bízza a tojások kiköltését. Zsófi e miatt az állat miatt vitatkozott Barnával.

Ez dingó: a veszedelmes ragadozók olykor még a kisgyerekeket is elragadják. De Barnáék megküzdöttek velük!

A nemesopál a szivárvány minden színében pompázó, csodálatos drágakő. Ausztrália déli részén hatalmas nemesopálbányák találhatók ma is; ezért Krisztiánék erre a földrészre ilyen varázsharanggal utaznak.
Ha tetszett, oszd meg barátaiddal!